Czy warto wykonać próbny makijaż ślubny?

Nie lubię na nic czekać, kocham planować i układać. Gdybym mogła, swój ślub zaplanowałabym ekspresowo. Jednak chcę mieć pewność, że podjęłam...

Nie lubię na nic czekać, kocham planować i układać. Gdybym mogła, swój ślub zaplanowałabym ekspresowo. Jednak chcę mieć pewność, że podjęłam najlepszą z możliwych decyzję. Dlatego na pewno wykonam próbny makijaż ślubny. Ale czy warto? Jak zweryfikować makijażystkę? Jak powinien wyglądać ślubny makijaż próbny? Zapytałam o to profesjonalistkę.


probny-makijaz-slubny-poradnik

Choć kiedyś twierdziłam, że nigdy nie wyjdę za mąż, a jeśli już mi się przytrafi, to nie będzie wesela. Urządzimy przyjęcie, będzie słodka suknia boho, piękne buty i cudowna podróż poślubna.
W efekcie mam elegancką suknię, do której teraz dopasowuję styl wesela i w sumie nie wiemy, kiedy pojedziemy w podróż poślubną. 
Ale wcale nie żałuję. Planowanie wszystkiego sprawia mi ogromną radość i choć kilka razy rzuciłam już w narzeczonego słowami "wszystko na mojej głowie", to tak naprawdę cieszę się, że mam wolną rękę.

W tym wyjątkowym i zakładam, że jedynym dniu, chcę wyglądać najpiękniej, jak tylko się da. Nie chcę, aby niedopasowany makijaż czy niewygodne buty zepsuły mi przyjemność.
Dlatego też wiem, że powinnam mieć czas na rzeczy, które dodadzą mi pewności siebie, ale też spokoju. To dotyczy między innymi degustacji tortu, próbnej fryzury czy makijażu. 

Wiem, że wiele z Was zastanawia się, czy warto wykonać ślubny makijaż na próbę lub jak wybrać makijażystkę na ten ważny dzień. Dziś Wam o tym wszystkim opowiem. Ale nie sama, bo o pomoc poprosiłam Mariolę Zagnińską, wizażystkę, która makijażem zajmuje się odkąd osiągnęła pełnoletność. Pracę Marioli mogłam podziwiać między innymi podczas warsztatów fotograficznych w Marszalstudio. Mariola ma doświadczenie w sesjach beauty, a także makijażu okolicznościowym, dlatego dobrze wie, jak pomóc przyszłym pannom młodym, aby cudownie czuły się podczas ślubu, oraz by makijaż dobrze pracował przed obiektywem.
Zadałam Marioli pytania, z którymi boryka się wiele przyszłych żon. 

Czy warto wykonać próbny makijaż ślubny?

Odpowiedź jest jedna: TAK. Wizażystka oraz panna młoda mają okazję poznać siebie, oczekiwania przyszłej żony. To także sprawdzenie stanu skóry, budowy anatomicznej twarzy oraz rozmowa na temat obecnej pielęgnacji lub planowanych zabiegów. 
Podczas próbnego makijażu ślubnego warto pokazać wizażystce inspiracje, dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć wizję na cały ślubny look.

Totalnie się z tym zgadzam. Profesjonalny makijaż miałam wykonywany jedynie dwa razy. Pierwszy raz, gdy byłam świadkową, drugi podczas sesji narzeczeńskiej. W pierwszej sytuacji niby kolory były moje, jednak makijaż był bardzo mocny, przeważał w nim ciemny cień i po paru godzinach nie czułam się do końca komfortowo. W drugiej poszłam w inne kolory, w których dobrze się czuję, jednak wydawało mi się, że wyglądam dużo starzej. Teraz wiem, jaki makijaż chcę wypróbować i na pewno o właśnie taki poproszę makijażystkę.

czy-warto-wykonac-probny-makijaz-slubny

Po co mi próbny makijaż ślubny?<.h2>Przede wszystkim po to, aby w dniu ślubu czuć się komfortowo, bezpiecznie. By mieć poczucie, że wszystko idzie zgodnie z planem.
Oprócz tego sprawdzamy też umiejętności makijażystki oraz trwałość makijażu.
Próbny makijaż da nam też możliwość sprawdzenia, czy nasz zamysł makijażu jest zgodny z zaplanowanym na ten wyjątkowy dzień wizerunkiem.

Czym charakteryzuje się makijaż ślubny?


Tak naprawdę wizażystka spełni wszystkie nasze marzenia, dlatego ważne są nasze preferencje co do makijażu. Jeśli na co dzień nie malujesz się zbyt intensywnie, możesz czuć się niekomfortowo w mocnym makijażu. 

Wizażystka przede wszystkim powinna uwzględnić Twoje makijażowe preferencje - mocne oko czy usta.
Makijaż jest zabawą, dlatego właśnie próbny ślubny da nam pełen obraz tego, w jakich kolorach oraz w jak intensywnym makijażu czujemy się dobrze.
Przede wszystkim, makijaż ślubny to także makijaż okolicznościowy. Ma być tak samo trwały, a wizażystka będzie używać tych samych produktów. Jednak poświęci Ci zapewne więcej czasu.

Jak powinien wyglądać próbny makijaż ślubny?


Tak, jak wspominałam, próbny makijaż to przede wszystkim czas na poznanie preferencji przyszłej panny młodej. 
Dlatego też makijażystka powinna zapytać między innymi o:
-aktualną pielęgnację
-korzystanie z solarium
-uczulenia i alergie
-dzienny makijaż
-inspiracje na makijaż ślubny oraz ogólną wizję wyglądu
-motyw przewodni, pomysł na fryzurę
-suknię ślubną

Ale to także czas na poznanie wizażystki.
Śmiało pytaj o:
-doświadczenie w branży
-kosmetyki, na których pracuje makijażystka
-jaki makijaż pasowałby do Ciebie (może spotkacie się w połowie wizji)
-jakich rzęs używa makijażystka, kępek czy na pasku

Jak wybrać odpowiednią wizażystkę na próbny makijaż ślubny?


Przede wszystkim zapoznaj się z portfolio oraz stylem makijażystki. Jednak zwróć uwagę, czy to faktycznie talent, nie efekt Photoshopa.
Pytaj też koleżanki, nie ma nic lepszego niż poczta pantoflowa!
Zwróć uwagę, na jakich kosmetykach pracuje makijażystka, zapytaj o to wprost. Masz prawo oczekiwać profesjonalnych produktów, co nie znaczy, że w kolekcji nie mogą gościć też drogeryjne perełki.

probny-makijaz-na-slub

Czy makijażystka zapisuje używane kosmetyki?Makijażystka powinna korzystać z facechartów, dzięki którym zanotuje używane kosmetyki, a jeśli dojdzie do jakichkolwiek zmian, uwzględni to w swoich notatkach.

Jak sprawdzić trwałość makijażu ślubnego?


Odpuść sobie spanie w nim. To niezdrowe dla Twojej cery i nie ma tu wytłumaczenia. Poza tym podczas ślubu i wesela nie będziesz spała. 
Dobrze, abyś w próbnym makijażu spędziła więcej czasu niż w dziennym. 
Możesz też wyjść z koleżankami na imprezę czy pogaduchy. Zobaczysz, jak sprawdzi się, kiedy będzie Ci gorąco. Albo skorzystajcie z okazji i razem z przyszłym panem młodym wyjdźcie na (upojną) randkę. Przesądy dotyczą tylko sukni!

Fajną opcją jest zrobienie zdjęć zaraz po makijażu oraz po kilkunastu godzinach. Zobaczysz, jak wygląda na zdjęciach i jak czujesz się patrząc na fotografie w takim wydaniu.
Nie zwracaj na makijaż szczególnej uwagi, w dniu ślubu nie będziesz miała na to czasu. Jednak po paru godzinach przyjrzyj się podkładowi oraz cieniom, czy są na swoich miejscach. 

Ślubny makijaż próbny spełnił Twoje oczekiwania. Co dalej?

O co zapytać makijażystkę podczas rezerwacji terminu ślubnego makijażu?Oczywiście poza dostępnością terminu i godziny, warto zapytać o możliwość dojazdu do klienta. Dowiedz się także o cenę, unikniesz niespodzianek. Jeśli nie chcesz przedłużać rzęs na swój ślub, upewnij się, że kępki są w cenie makijażu. 
Warto też wiedzieć, ile trwa makijaż, aby móc zsynchronizować przygotowania. 
Koniecznie też powiedz, jeśli jakiekolwiek kosmetyki wywołują u Ciebie reakcje alergiczną.

Czy makijaż powinien obejmować także dekolt?


Jeśli masz suknię z dużym dekoltem, warto go pomalować po to, aby twarz, szyja i dekolt tworzyły całość. Czasami stawiamy na rozświetlenie, a nierzadko ukrywamy wypryski czy niedoskonałości.
Wiele makijażystek zna również przypadki malowania pleców, rąk czy nóg. Są proszone o ukrycie wyprysków lub siniaków.

Jak się ubrać na makijaż ślubny?


Załóż koszulę lub bluzkę w neutralnym kolorze z dużym dekoltem, aby ułatwić do niego dostęp. Pamiętaj, aby ubranie było możliwe do ściągnięcia przez głowę, w innym przypadku możesz uszkodzić makijaż i fryzurę ślubną.
I tu pojawia się częste pytanie.

Co najpierw? Makijaż ślubny czy fryzura?


To zależy od ustaleń z fryzjerką.
Jeśli najpierw wykonasz makijaż, na fryzurę pojedź z umytymi i wysuszonymi włosami.
Natomiast jeśli masz zamiar myć włosy u fryzjera, najpierw zrób fryzurę, potem udaj się na makijaż.

Gratuluję, jesteś już gotowa! Wyglądasz olśniewająco, a przyszły mąż nie może się doczekać, aż Cię zobaczy. Masz już bajeczne portrety, a świadkowa dopinguje Cię we wszystkim, nawet jeśli robisz już setną rundkę koło lustra, ona prosi o sto pierwszą.
Ale jak sprawić, aby ten stan utrzymał się aż do rana?


Jak dbać o makijaż w dniu ślubu?


Jeśli pojawią się łzy, odciśnij je delikatnie chusteczką. Ale nie rozcieraj łez, bo zniszczysz makijaż.
Miej przy sobie również bibułki matujące. Jeśli pojawi się potrzeba, odciśnij na nich nadmiar potu oraz sebum. Możesz też delikatnie przypudrować strategiczne miejsca pudrem transparentnym.
Szminkę popraw, kiedy będziesz odczuwała potrzebę. Możesz także poprosić makijażystkę o próbkę szminki, aby móc wykonać poprawkę w dowolnej chwili.

probny-makijaz-slub

Życzę nam wszystkim, aby makijażystka do której udacie się na próbny ślubny makijaż była tą, do której przyjdziecie w swoim szczególnym dniu. Jednak wiem, że często decyzja nie zapada po pierwszym próbnym makijażu. Co powinno dać nam sygnał, że makijażystka nie jest tą jedyną?

Jak sprawdzić, czy makijażystka powinna nas malować w dniu ślubu?


Makijażystka powinna zadbać o atmosferę, sprawić abyśmy miały poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach. 
Jednak szczególnie ważna jest higiena pracy. Zwracaj uwagę, jak wygląda stanowisko pracy.
Jeśli makijażystce brak umiejętności, szybko to zauważysz. Wtedy na pewno stwierdzisz, że nie jest to usługodawca dla Ciebie. 

Ale nie uprzedzaj się. Pamiętaj, że makijaż okolicznościowy oraz ślubny muszą być widoczne na zdjęciach oraz przetrwać długie godziny. Dlatego też będzie on bardziej intensywny niż Twój codzienny. 
To makijaż próbny, więc nie bój się eksperymentować oraz mówić, że masz obiekcje. Intensywność oraz koncepcję zawsze można zmienić. Jednak ważne w tym wszystkim jest Twoje zdanie. Jeśli makijażystka wykona Ci makijaż pod własne preferencje, masz jasny sygnał, że nie spełnia Twoich wizji, a jedynie swoje. 

Zwróć też uwagę na wykończenie makijażu. Ponieważ musi przetrwać całą noc, makijażystka postawi na matowe wykończenie. To da nam gwarancję trwałości oraz pięknych kadrów w obiektywie fotografa. Po kilku godzinach, kiedy zacznie się produkcja sebum, makijaż będzie wyglądać już naturalniej. 
Oczywiście nie oznacza to, że zupełnie rezygnujemy z glow, ale trzeba zachować umiar i smak.

Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci podjąć decyzję dotyczącą próbnego makijażu. Nie zniechęcaj się, na pewno w Twoim mieście i okolicy jest wiele makijażystek, które warto sprawdzić. Gdzie ich szukać? Zapytaj koleżanek, może mogą Ci kogoś polecić. Popytaj też na grupach typu Spotted oraz poszukaj na Facebooku i Instagramie. Warto dokładnie sprawdzić makijażystkę, aby w dniu ślubu być pewnym, że wszystko pójdzie zgodnie z Twoim planem.

Jesteś przed ślubem czy już po? Jak wspominasz swój ślubny makijaż?

Zobacz także

Skomentuj

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Będę wdzięczna za powstrzymanie się od wulgaryzmów i złośliwości.
Proszę też nie reklamować swoich rozdań i blogów.
W wolnych chwilach odwiedzam swoich czytelników :)

Etykiety

022 (1) 023 (1) 1:1 (1) Acne Killer (1) Alverde (1) Amilie (1) Apis (2) astor (2) balea (5) ballarini (1) balsam (3) balsam brązujący (2) balsam do ciała (7) balsam do ust (2) banana (1) Bandi (2) baza pod cienie (1) Beauty Face (1) Bell (3) bielenda (2) Bioderma (4) Bloger (1) blogerki (1) blogikosmetyczne (1) Blogrolle (1) błędy popełniane w manicure hybrydowym (1) błyszczyk (1) brązy (1) calzedonia (1) case (1) Catrice (4) CCC (1) celia (1) cera problemowa (7) cienie do powiek (5) cień do powiek (3) clarena (1) co jest w mojej torebce (2) co robić podczas migreny (1) coctail bar (2) codzienna pielęgnacja cery (27) cosmetics zone (2) czym jest kobiecość (2) czym jest migrena (1) Delia (1) depilacja (4) depilacja bikini (3) dkny (1) dlaczego kobiety malują paznokcie (1) domowe spa (1) Donegal (1) ecoTOOLS (1) elf (2) Essence (3) Eva natura (1) Eveline (2) Evree (1) eyeliner (1) Farmona (3) Firmoo (1) flormar (1) freewolna się rozwija (1) Freewolności (18) French (1) galeria (1) giżycko (1) GlySkinCare (1) golden rose (2) GOSH (2) Haruko (1) hean (1) hit (1) hybrydowy (1) hybrydy (2) ile warta jest moja twarz (1) iloko (1) Inglot (2) Intelligent Skin Therapy (1) jak odczytywać nuty zapachowe (1) jak pielęgnować kobiecość (1) jak zdjąć manicure hybrydowy (1) jak zrobić manicure hybrydowy (6) Joanna (2) kit (1) kobo (1) KOLASTYNA (1) kolekcja lakierów hybrydowych (2) konferencja meet beauty (2) kosmeter.pl (1) kredka (1) krem (2) Krem do rąk (6) krem do twarzy (4) krem na noc (1) krem pod oczy (3) książka (1) L'biotica (1) L'OCCITANE (1) lakier do paznokci (8) lakier hybrydowy (3) lakiery (5) lambre (1) laminowanie (1) lavera (1) Lecher (1) letnie zabiegi (1) lifestyle (34) lirene (1) Long4Lashes (1) Loton (1) Lovely (1) Lumene (1) luxstyle (1) makeup revolution iconic 1 (1) Makijaż (15) makijaż oczu (1) makijaż twarzy (7) MANHATTAN (2) manicure (7) manicure hybrydowy (15) Marion (1) mariza (1) maseczka (4) maseczka do skóry tłustej (4) maseczka do twarzy (5) maska (3) maskara astor (1) mat (1) matowa pomadka (2) maybelline (1) meet beauty warszawa (2) michel mercier (1) migrena (1) minerały (1) mint (1) Miss Sporty (1) mokosh (1) mój sposób na relaks (1) Mrs. Potter's (1) najlepsza maskara (1) najlepszy eyeliner (1) naklejki wodne (1) NIVEA (3) nowy portal internetowy (1) objawy migreny (1) odżywka (1) odżywka do rzęs (3) odżywka Miralash (1) olejek do ciała (2) olsztyn (1) ombre (1) OPI (1) organique (3) Original Source (2) paese (3) Paleta cieni (1) Palmer's (1) pasta cukrowa (1) pat&rub (2) paznokcie (7) Paznokcie srebrne (1) Paznokcie złote (4) perfumy (3) pędzel (2) pianka do mycia ciała organique (1) piel (1) pielęgnacja (16) pielęgnacja ciała (13) pielęgnacja paznokci (1) pielęgnacja skóry pod oczami (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja suchej skóry (7) pielęgnacja włosów (14) pielęgnacja włosów blond (6) pierre rene (1) pilomax (2) planowanie wakacji (2) płyn micelarny (1) podkład (8) podsumowanie lata (1) pomadka (1) pomadka do ust (4) pomysły na świąteczne prezenty (1) pomysły na tło do zdjęć (1) portal dla kobiet (1) portal urodowy (1) prezenty (2) produkt do kąpieli (1) produkty do włosów (8) produkty pielęgnacyjne (4) przyczyny migreny (1) przygotowania do ślubu (1) Puder (2) quickmax (1) recenzja (88) relacja (1) rimmel (3) Rozdania (3) róż (6) rzęsy (4) samsung (1) semilac (1) sensique (1) sleek (5) sleek line (1) slimsonic (1) Soraya (2) Spotkanie blogerek (7) stylizacja brwi (3) suchy szampon (2) summer (1) syoss (1) szampon (3) szare (1) szminka (4) święta (1) Tag (3) tangle teezer (2) The Body Shop (2) tisane (2) tołpa (2) torba (1) tusz do rzęs (3) Tutti Frutti (1) ulubieńcy pielęgnacja (2) ulubione perfumy (1) uniwersalne perfumy (1) uratuj makijaż (1) uroda (1) usta (4) velvet matte golden rose 023 (1) Venita (2) Verona (1) Virtual (1) W7 (2) wady manicure hybrydowego (1) wax (1) węgiel aktywny w kosmetyce (1) węgiel leczniczy w kosmetyce (1) Wibo (2) włosy (10) wosk na włos (2) wosk paskowy (1) wybielanie zębów (1) wygrana (1) wykonanie manicure hybrydowego (5) Yves Rocher (1) Zakupy (4) zdejmowanie hybryd (1) zdejmowanie manicure hybrydowego (1) zdobienie paznokci (2) zestaw do manicure hybrydowego (3) zo-han (1)